Голова облради Біленький “кришує” роботу нелегального НПЗ у Решетилівці

Міні-нафтопереробні заводи неформальної групи “Сан Ойл”, один з яких розташований у Решетилівці, працюють з кричущими порушеннями норм екологічної та пожежної безпеки. Проте, їх не закривають через близькість до місцевої влади. Про це стало відомо зі статті на сайті “Дзеркало тижня”.

Резервуарні групи всіх заводів або не мають достатнього протипожежного обладнання, або не оснащені ним узагалі. Наприклад, громовідводами в Решетилівці обладнали лише частину резервуарів.

Робочі установки на Решетилівському заводі обходяться без нагляду пожежних лафетних стволів… Пожежна водойма в Решетилівці не має ознак насосного обладнання.

У червні 2019 року тут вже стался пожежа, але висновків ніхто не зробив.

“Порушення на заводах “Сан Ойла”, виявлені на відеоматеріалах, свідчать: люди там працюють на свій страх і ризик. Адже у разі НП хаотично розташовані будівлі виключають локалізацію пожежі, якої до того ж нічим гасити. Як показав досвід Васильківської нафтобази, катастрофа може бути набагато ближче, ніж здається. Закрити такі заводи можна однією службою, не кажучи вже про армію контролерів, яких утримують платники податків. Але роки минають, а “мініки” лише нарощують обсяги переробки. Цілком очевидно, що це відбувається завдяки кришуванню або навіть належності цих об’єктів місцевій владі”, – повідомляється у статті.

Як відомо, Решетилівка є рідним містом голови облради Біленького. Він повністю контролює місцевий бізнес, а отже і роботу нелегального НПЗ.