На Полтавщині понад 35% населення отримали щеплення від COVID-19

З початку вакцинальної кампанії проти коронавірусної інфекції на Полтавщині зробили 900 тисяч щеплень. Для колективного імунітету потрібно ще вакцинувати 250 – 300 тисяч людей.

Про це розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської Віктор Лисак.

“Полтавська область за показником вакцинації проти COVID-19 друга в Україні, після Києва. В області є “активні” громади, але є й такі, які “спостерігають” за процесом вакцинації в країні. Маємо посилити роботу в цьому напрямку. Плануємо “штурмувати” голів таких громад, щоб вони “допомагали” лікарям. Це, в першу чергу, їх відповідальність. Вони відповідають за “громадське здоров’я”, вони є лідерами громад і мають переконувати мешканців вакцинуватись. Профілактика захворювання – це головне. Карантинні обмеження – це добре, але потрібно досягти колективного імунітету”, – наголосив Віктор Лисак.

За його словами, штам “Дельта” дуже контагіозний. Одна хвора людина може заразити від 9 до 15 людей. Інкубаційний період – 3 дні. Для зменшення кількості хворих необхідно розірвати ланцюг передачі вірусу.

“Карантинні обмеження щодо поїздок між областями покликані саме для того, щоб розірвати ланцюг захворювання. Щоб не перевозили вірус з одного регіону до іншого. Але, святкування весіль та днів народжень продовжується. Потім ми це спостерігаємо в аналітиці, коли в громаді був один-два випадки, а тут раптово 20. Виявляється, що це захворіли всі гості під час святкування. Всім потрібно менше контактувати та дотримуватись простих правил. Нічого складного немає, якщо одягти маску чи продезінфікувати руки. Нічого страшного немає, якщо дотримуватись дистанції. А потім всі дивуються, чому ми у “червоній” зоні, чому посилюють карантинні обмеження. Такого не хоче ніхто, тому потрібно дотримуватись простих правил та вакцинуватись.

Він наголосив, що неносіння маски – це байдужість до себе, до дітей, до близьких.

“На сьогодні вакцини доступні. Ведеться роз’яснення для людей, які вагаються. Чи можна вакцинуватися людям з хронічними захворюваннями, з алергією, вагітним – можна і потрібно. Тим хто перехворів, видають довідки, які дійсні протягом 90 днів. Хоча через 28 днів після хвороби вже можна вакцинуватись”, – зазначив Лисак.