У Мамая відмили 13 мільйонів на шкільних вікнах?

Поліція Полтавщини проводить розслідування за фактом розкрадання бюджету Полтави. У справі фігурують три управління та один підприємець. На думку слідчих, вони змовилися і розкрадали кошти з бюджету, виділені на будівельні роботи. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, службові особи управлінь ЖКГ, освіти та капбудівництва Полтавського міськвиконкому, протягом 2016-2017 років надали незаконні переваги ФОП Зінов’єву Олегу Леонідовичу під час обрання виконавця будівельних робіт у закладах соціальної сфери. Роботи були оплачені і це призвело до розтрати коштів місцевого бюджету у великих розмірах.

Протягом 2016-2017 років управління освіти, УЖКГ та УКБ замовили в Олега Зінов’єва капремонт із заміною віконних блоків та дверей в закладах освіти, охорони здоров’я та місцях загального користування житлових будинків на 13 млн грн.

За даними «Полтавщини», у 2017-му з цієї суми підприємець отримав 966 тис. грн — від УЖКГ та 19,3 млн грн — від управління освіти.

Оперативники з’ясували, що службові особи управлінь уникали відкритих торгів, тому ціна договорів із Зінов’євим не перевищувала 1,5 млн грн. Підстави для визначення підрядника чиновники обґрунтовували дослідженнями, в рамках яких вони порівнювали пропозиції ФОПа, ТОВ «Універсалстрой А» і ТОВ «Рембудпроф». За даними поліції, ці товариства не мають технічної бази та працівників відповідної кваліфікації для виконання договорів, а також досвіду їх виконання. Це вказує на умисне надання переваг ФОП Зінов’єву.

В рамках розслідування правоохоронці перевірили документи по ремонтах шести установ:

  • ЗОШ № 5;
  • НВК № 10;
  • гімназія № 33;
  • ДНЗ (ясла-садок) «Ягідка № 5»;
  • ДНЗ № 11;
  • ДНЗ (ясла-садок) «Зайчатко» № 42.

Після вивчення документів слідчі вирішили, що включена до актів виконаних робіт вартість віконних блоків на 40-60% вища за ринкову ціну продукції аналогічної якості.

Крім того, за інформацією поліції, ФОП Зінов’єв О.Л. мав договори на капремонт із іншими бюджетними підприємствами, установами та організаціями області. Там теж були порушені умови. Зокрема — завищені фактичні дані та обсяги робіт.

Враховуючи усе це, 25 вересня 2017 року слідче управління ГУНП в Полтавській області відкрило кримінальне провадження за ч.4 ст. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у великих розмірах).

Наразі правоохоронці отримали доступ до ряду документів і поки нікому не оголошували про підозру.

Полтавщина