У Кременчуці «ПриватБанк» судиться з батьком загиблого атовця за борг у 5000 тисяч гривень

13 травня в Автозаводському районному суді міста Кременчука розпочали розгляд позову «ПриватБанку» щодо заборгованості за кредитом загиблого в АТО Олега Довбні. 

У суді замість хлопця, який загинув 22-річним у Авдіївці 2016 року, відповідав його батько.

2014 року Олег Довбня узяв у банку в кредит 1400 грн. Після цього його призвали на службу. Через два роки військовослужбовець загинув, не встигнувши виплатити кредит. Проте банк продовжив нараховувати відсотки. Тож зараз загальна сума боргу становить більше ніж 5 тисяч гривень.

– Залишалося виплатити 200 гривень. Я йому пропонував закрити кредит, а він відмовився: «Приїду, потім закрию», – говорить Олександр Довбня, батько полеглого героя.

Згідно із законом «Про соціальний захист військовослужбовців і членів їхніх сімей», усі штрафні санкції, пеня за невчасне внесення платежів, а також відсотки за користування кредитом не мають нараховувати в той час, коли громадянин служить у зоні проведення бойових дій.

– «ПриватБанк» ставить, щоб батько заплатив борг свого сина в сумі 5300 гривень з лишком. 2014 року Олег взяв у банку кредит 1400 гривень, сплачував по можливості. Потім пішов служити і загинув. Банк це не взяв до відома, – говорить Іван Перепеляк, адвокат відповідача.

За нормами цивільного права за смертю фізичної особи припиняються зобов’язання, тому «ПриватБанк» не мав права нараховувати відсотки. А в разі загибелі воїна в АТО має списати заборгованість в повному обсязі.

Через відсутність представників банку справу перенесли на 11 червня.