Якщо на Полтавщині збільшиться завантаженість ліжок з киснем, ми автоматично перейдемо до “червоної” зони, – Лисак

На 15 листопада за показниками МОЗ Полтавська область відповідає помаранчевому рівню епіднебезпеки. В регіоні перевищений рівень госпіталізацій хворих на COVID-19.

Досить високий показник також спостерігається за рівнем завантаженості ліжок з киснем. У Полтавській області нині фіксують 62,8%. Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, якщо в області цей показник перевищить 65%, регіон автоматично потрапить до “червоної” зони.

“Ми не можемо стабілізувати ситуацію з COVID-19. По рівню захворюваності на 100 тисяч населення Полтавщина має показник 1021. Для порівняння, Україна має показник 667 на 100 тисяч населення. Показник по завантаженості ліжок – 62,8%. Якщо у нас буде більше 65%, це означає, що автоматично перейдемо у “червону” зону за цим показником. Рівень госпіталізацій у нас також залишається високий — 79,6 при нормі 60. Тобто, ми за цим показником поки що в “помаранчевій” зоні. Якщо перевищимо по завантаженості ліжок, перейдемо до “червоної” зони”, – наголосив Віктор Лисак.