На Полтавщині вкрали газу на півмільйона гривень

З початку року фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» виявили 14 несанкціонованих врізок у газопровід.

Тривають перевірки ПрАТ «Кременчукгаз» відповідності дійсного обліку споживання природного газу побутовими споживачами показникам, які вони надсилають.

Про це повідомили на підприємстві.

«Така робота проводиться протягом усього року у зоні обслуговування ПрАТ «Кременчукгаз», – розповідає керівник сектору роботи із боржниками та крадіями Департаменту обліку природного газу Дмитро Бакаєв. 

Йдеться переважно про приватні будинки. Якщо людина надсилає показники, нижчі у 2-3 рази, ніж минулого сезону, то газовики встановлюють на місці – з якої причини різко знижено споживання газу і яке альтернативне джерело енергії використовують власники будинку.

Від початку 2021 року станом на середину листопада зафіксовано 14 випадків незаконного відбору газу, в тому числі  шляхом несанкціонованих врізок. Постачальники недоотримали близько пів мільйона гривень.

Останні три факти виявлення несанкціонованих врізок  виявили в селі Нова Знам’янка

Господарі пояснювали зменшення обсягів споживання використанням альтернативного джерела опалення. Однак, замість нього газовики знайшли інше – самовільне під’єднання шлангу до контрольно-перевірочного клапану та ще й витік газу, що загрожувало спалахом. Біля котла знайшли трійник. Врешті господар зізнався у порушенні, але ж поплатився штрафом.

У селі Миловидівка власник будинку пояснив, що ніби-то через малий тиск хтось йому порадив також самовільно надіти гумовий шланг на продувочний штуцер. Отож відбувався несанкціонований відбір газу. Крім того, цей шланг тягнувся через усе подвір’я, створюючи небезпеку самим мешканцям.  

На Третьому Занасипі самовільну врізку зробили ґрунтовно. Лише фахівці, які розуміють, що заклепана офіційна врізка, можуть побачити, що здійснено втручання у газопровід. Господарі пояснили, що вони нові власники і це ніби-то зроблено до них.

За всіма фактами складено Акти про порушення Кодексу газорозподільних систем. Всіх господарів викликали на комісію, заслухали пояснення та здійснили їм донарахування розміром від 20 до 30 тис грн.  Ці кошти крадіям нараховують, приплюсовуючи ще й оплату робіт із демонтажу/монтажу та за збитки, нанесені підприємству.

Дмитро Бакаєв  розповів, що в рамках цьогорічної інвестиційної програми підрозділ контролю вузлів обліку газу ДОПГ оснащено новою апаратурою – це новітні чутливі прилади для пошуку несанкціонованих врізок у газопроводи, у тому числі підземних.

Оскільки фахівцям Департаменту обліку ПрАТ «Кременчукгаз» (ДОПГ) час від часу доводиться стикатися із таким явищем, як крадіжки газу з боку побутових споживачів, підприємство запровадило метод дублюючого обліку.