Полтавські патрульні отримали відзнаки за порятунок чоловіка

Сьогоднішнє засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради розпочалося з урочистостей. Олександр Шамота, секретар ради, вручив почесні грамоти виконавчого комітету та нагрудні знаки двом патрульним поліцейським Полтави, які врятували 29-річного чоловіка, який потрапив під потяг.

Екіпаж поліції в складі Дмитра Грубіча  та Дмитра Давиденка їхав на виклик на вулицю Зіньківську. Оскільки переїзд був закритий, вони чекали, поки проїде потяг, та раптом почули безперервний гудок та крики чергової, що людина кинулась під потяг.

Патрульні не лише витягли чоловіка з-під потяга, а й дуже вміло надали йому допомогу, що й врятувало йому життя. Лікарі швидкої, які прибули на місце події, відзначили правильність дій копів та зауважили, що при таких складних травмах та артеріальній кровотечі, лік іде на хвилини.

Як все це було, розповів Дмитро Давиденко. За його словами, йому вперше довелося діяти в таких екстремальних умовах:

– Ми заступили на патрулювання на нічну зміну. Їхали на виклик «домашнє насильство», зупинилися на Зіньківському переїзді. Почули, як гучно сигналить швидкісний потяг «Інтерсіті», вибігли зі службового авто і почули, що чергова переїзду кричить, що людина потрапила під потяг. Ми побігли в сторону потяга, який вже зупинився. Головний потяга нам сказав, що збили людину і вона десь під потягом. Знайшли його під третім вагоном. Чоловік мав ампутовану ногу та перебував без свідомості. Напарник побіг за джгутами, а я його дістав.

Полісмен розповів, що була критична кровотеча і якби вони випадково не опинилися там саме в цей момент, то чоловік би стік кров’ю.

За словами полісменів, чоловік втратив одну ногу під потягом, іншу лікарям теж не вдалося врятувати. Це вже не перша спроба чоловіка вкоротити собі віку. Того дня він добряче випив та з кимось посварився. Чергова по переїзду помітила його, намагалася відговорити від такого кроку, проте не зуміла.

– Я розумію, що ця людина мені спасибі не скаже. Йому й так, мабуть, було погано, а тут ще й втратив дві ноги… Але діяти по іншому я не міг. Це наша робота, ми просто не змогли мовчки спостерігати, як він стікає кров’ю, – додав полісмен.

Вікторія Лоза, радниця міністерки охорони здоров’я та тренерка з надання домедичної допомоги, розповіла, що патрульні виконали свою роботу більше, ніж на відмінно, та уточнила, що джгути, які були в аптечці патрульної автівки, порвалися і полісмени зробили їх із підручних засобів:

– Я уточнювала всі деталі. Обривки джгутів просто валялися поряд. Вони порвалися. Це не тому, що вони не якісні. Просто ці джгути не зберігаються так. Їх можна тривалий час зберігати вдома, а от в автівці, де постійні перепади температури, з часом вони просто розсипаються. Тут же патрульні зорієнтувалися дуже швидко, адже при артеріальній кровотечі є максимум дві хвилини. Навіть швидка, яка б прибула хвилин за 5 його б не врятувала.

Лоза зауважила, що варто ініціювати закупівлю для службових автівок поліцейських спеціальних турнікетів, які можуть зберігатися за будь-якої температури.

Щодо постраждалого, то з ним мають працювати психіатри.