У Полтавській облраді вирішили продати військовий ліцей у Кременчуці за 150 мільйонів

У Полтаві придумали схему, як освоїти 150 мільйонів гривень, виселити дітей з особливими потребами, закрити Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою і продати його приміщення. Про це пише депутат облради від Кременчука Ольга Усанова.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Лунін заявив, що військовий ліцей планується перевести на базу Градизькоі спецшколи-інтернату, а його приміщення у Кременчуці продати з аукціону. Проти виступили батьки ліцеїстів, трудовий колектив, депутати. Вони вимагали не руйнувати заклад, який виховує майбутніх офіцерів. Обласна влада не очікувала такого тиску громади.

Лунін особисто приїжджав до військового ліцею і пообіцяв батькам заклад не закривати, виділити на ремонт 5,5 мільйонів гривень та просив Кременчук знайти приміщення для розширення ліцею. Кременчуцька міська влада пішла назустріч обласній владі заради збереження військового ліцею.

У Кременчуці прийняли рішення передати будівлю колишньої 15 школи на баланс області для розширення ліцею. Наступним кроком мало б стати рішення обласної ради при прийняття цього приміщення і виділення коштів у бюджеті-2022 на його облаштування та утримання.

Передостання сесія обласної ради у цьому році буде 9 грудня. На неї НЕ виноситься рішення про прийняття на баланс області приміщення для військового ліцею. Відповідно і на останню, бюджетну, сесію НЕ буде винесене рішення про його фінансування. При цьому керівники області роблять вигляд, що питання не вивчене і винести зараз його не можливо. Виходить, що батьків ліцеїстів надурили? – запитує депутат облради Усанова.

Тепер зрозуміло, до чого все йде. Матеріально-технічна база Кременчуцького військового ліцею без обіцяних грошей і додаткових площ покращена не буде. І є всі підстави очікувати, що з 1 вересня 2022 року військовий ліцей НЕ зможе прийняти учнів на навчання через невідповідність умов. Таким чином, здійсняться плани обласних чиновників щодо закриття ліцею та продажу його приміщення з аукціону. Бажаючі стоять у черзі. Тільки от знищення навчального закладу, який здійснює військово-патріотичне виховання молоді та підготовку майбутніх офіцерів для українського війська у країні, що воює – це державний злочин.