У Миргороді для засуджених провели семінар про домашнє насильство

У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» миргородські поліцейські, співробітники Миргородського МС філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області та фахівці Миргородського бюро правової допомоги пояснили засудженим до альтернативних видів покарань як убезпечити себе в ситуації домашнього насильства та які наслідки чекають на кривдника. 

Юрій Явтушенко, начальник Миргородського сектору пробації, повідомив присутнім, що з 2019 року домашнє насильство в Україні вважається злочином (стаття 126-1 Кримінального кодексу України). Це означає, що за систематичні образи, фізичне, сексуальне, психологічне та економічне насильство домашній кривдник може опинитися на лаві підсудних. 

Своєю чергою Анатолій Антоненко, заступник начальника Миргородського райвідділу поліції, розповів про повноваження поліції на місці конфлікту. Він акцентував, що поліція може вручити кривдникові терміновий заборонний припис строком до 10 діб. Цим приписом правоохоронці можуть зобов’язати домашнього «насильника» залишити місце проживання жертви або заборонити вхід і перебування в місці її проживання, чи заборонити контактувати з постраждалою особою у будь-який спосіб. За невиконання такого припису порушнику доведеться або сплатити штраф, або виконати громадські роботи чи відбути адміністративний арешт. Серед інших спеціальних заходів: взяття кривдника на профілактичний облік, проведення з ним профілактичної роботи та направлення на проходження програми для кривдників. 

Спікер також зазначив, що відповідно до ст. 3 Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» умова спільного проживання жертви й кривдника не береться до уваги. Тобто учасники конфлікту можуть проживати окремо. А коло сімейних відносин, які захищаються законом, не обмежується подружжям, дітьми або батьками. Дія закону поширюється також на колишнє подружжя, наречених, на осіб, які спільно живуть (або проживали) однією сім’єю, без реєстрації шлюбу, їх батьків, дітей, онуків та інших родичів – зокрема двоюрідних, опікунів та піклувальників, а також прийомних батьків та дітей.