Злочинця, який втік із зали суду, ув’язнять на 14 років

Миргородський міськрайонний суд виніс вирок банді розбійників та її організатору Віталію Суржану.

Миргородський міськрайонний суд призначив 14 років ув’язнення організатору банди розбійників Віталію Суржану, який у червні 2018 року тікав з-під варти в залі суду. Про це повідомили на сайті інтернет-видання «Полтавщина», посилаючись на прес-службу Миргородського міськрайонного суду.

Тож, 8 травня 2019 року Миргородський міськрайонний суд виніс вирок банді розбійників та її організатору Віталію Суржану. Зловмисники отримали від 8 до 11 років позбавлення волі, організатора Суржана засудили до 14 років ув’язнення.

Наразі відкрите окреме кримінальне провадження щодо втікача Віталія Суржана та тих, хто допомагав йому — відносно співмешканки Марії Запорожець та чоловіка, який був за кермом автомобіля Ярослава Лащенка. Усі троє вже отримали обвинувальний акт та знаходяться під вартою. Наступне судове засідання у справі втечі з приміщення суду відбудеться в кінці червня.

Нагадаємо, Віталій Суржан 27 червня втік із Миргородського суду. Згодом поліція виявила покинутий транспортний засіб , на якому пересувався засуджений.
40-річний Суржан Віталій Олександрович був засуджений за вчинення злочинів, передбачених ст. 257 (бандитизм), 187 (розбій), 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.

За повідомленням управління поліції Полтавщини, серед затриманих: водій, що перебував за кермом заздалегідь приготовленого автомобіля, жінка, яка передала зброю втікачеві, та конвойний, який під час судової перерви зняв наручники з обвинувачуваного Суржана. Усім трьом оголошено про підозру та обрано міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком на 60 діб.