Територіальні громади Полтавщини отримали 1 мільярд податків

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області, на разі обліковуються 42 095 платників єдиного податку, в тому числі: першої групи – 6 544 платники; другої групи – 17 744 платники; третьої групи – 17 801 платник; четвертої групи – 6 платників.

Джерело: Головне управління ДПС у Полтавській області

Згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

– обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

До платників єдиного податку , які відносяться до четвертої групи , згідно з пп.4 п.291.4 ст.291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

«Впродовж минулого року, завдяки співпраці податківців із представниками малого бізнесу, фізичними особами – платниками єдиного податку до бюджетів ОТГ Полтавської області сплачено 1004,2 млн. гривень. В порівняні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень складає 51,8 млн. грн., або 5,4 відсотки», – повідомив журналістам в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко.

Крім того, Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що до 1 вересня 2022 року в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування – цивілізованого способу легалізації доходів.