Голову фракції “Довіра” обласної ради і його брата затримано за вимагання 39000 доларів з жительки Миргородщини

За процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури депутатів Полтавської обласної ради та Миргородської районної ради викрито на вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 189 КК України). Про це повідомила обласна прокуратура.

За даними слідства, двоє депутатів, погрожуючи фізичним насильством, вимагали та отримали у жительки Полтавщини понад 39 тис. доларів США за придбання останньою нібито викраденого зерна у працівників товариства, яке належить одному з депутатів.

Наразі депутати затримані в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання щодо повідомлення їм про підозри та обрання запобіжних заходів.

За місцем проживання фігурантів та на території товариства проводяться обшуки.

Досудове розслідування здійснюється Полтавським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області за  оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Полтавській області. 

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова на свої сторінці у Facebook повідомила, що один із затриманих – голова фракції “Довіра” обласної ради:

«І ще одна непересічна подія, про яку мушу поінформувати суспільство. Під час розслідування кримінального провадження за процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури силами слідчих Полтавського районного управління поліції за оперативного супроводу Управління СБУ в Полтавській області, були затримані голова фракції «Довіра» в Полтавській обласній раді та його брат, який є депутатом Миргородської районної ради. 

Один із братів володіє Великобагачанським комбікормовим заводом. За даними слідства, депутати вимагали із погрозами застосувати силу у громадянки України передати їм 39 тисяч доларів США як розрахунок за, м’яко кажучи, сумнівні боргові зобов’язання. Сьогодні після отримання цих коштів, фігуранти-депутати були затримані. Наразі тривають невідкладні слідчі дії та обшуки.»

Довідково. Головою фракції «Довіра» в Полтавській обласній раді є Олег Діденко. Його брат — Ігор Діденко — є депутатом у Миргородській райраді та головою правління ТОВ «Великобагачанський комбікормовий завод».

Олег Діденко