У Полтаві демонтували скандальний пам’ятник Суворову

Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області Олег Пустовгар заявив, що в обласному центрі демонтували пам’ятник полководцю Олександру Суворову. Перед демонтажем було вирішено, що монумент не є пам’яткою історії, мистецтва, культури, архітектури, містобудування, науки та техніки.

Восени минулого року пам’ятник перемістили до Полтавського музею важкої бомбардувальної авіації – філія Національного військово-історичного музею України як експонат. Про це повідомляє видання “Полтавщина” (Щоб подивитися фото та відео, доскролльте до кінця сторінки).

Пустовгар оприлюднив листа голови Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича до директора Національного військово-історичного музею України Андрія Іллєнка, в якому говориться, що пам’ятник було виготовлено 1974 року скульптором-аматором, а тому питання його художньої цінності відкрито.

Зазначається, що цей пам’ятник був одним з елементів радянської наочної агітації та пропаганди, що втратила своє значення після здобуття Україною незалежності. Отже, доцільність музеєфікації та експонування цієї пам’ятки почали розглядати у контексті монументальної пропаганди епохи СРСР.

“Законом України “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” Російська Федерація визнана державою агресором. з головних героїв держави-агресора”, – зазначив в офіційному листі голова Інституту нацпам’яті Дробович.