На Полтавщині оновлюють системи оповіщення населення

До кінця 2024 року чотири райони та 60 громад області мають повністю перейти з аналогової моделі оповіщення до цифрової, що більш доцільно з огляду на вимоги часу і технологій.
Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Нова система оповіщення дозволяє здійснювати інформування населення через JSM, FM-мережі ефірного мовлення та телебачення Національної суспільної телерадіокомпанії України, передавачі якої охоплюють майже всю територію області.

В області вже побудована регіональна автоматизована система централізованого оповіщення, до якої можна підключати місцеві системи. Нині вона взаємодіє з місцевою автоматизованою системою централізованого оповіщення, яку побудували в Горішніх Плавнях. Оповіщення може здійснюватися як від оперативного чергового області, так і безпосередньо черговим міста. 

За словами т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктора Стеблянка, у громадах триває створення нових систем оповіщення. 

“Кожна громада має самостійно розробити проєкт, узгодити його з ДСНС та визначитися, який вигляд матиме їхня система. Надалі до реалізації проєкту долучиться область: на створення системи оповіщення будуть спрямовані кошти з обласного бюджету”, – зазначив Віктор Стеблянко.  

Наразі територіальна автоматизована система централізованого оповіщення перебуває в готовності до використання за призначенням. Вона державної форми власності, знаходиться на балансі Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА. Новими ж системами опікуватиметься кожна громада.