На Полтавщині презентували концепцію сміттєпереробного заводу

Німецько-українська компанія пропонує Глобинській громаді побудувати завод, що перероблятиме 90% відходів жителів.

Представники компанії BIT GmbH презентували концепцію можливого розв’язання проблеми сміттєвої проблеми у громаді. Для цього пропонують нову технологію, яку реалізують у Німеччині.

Поява заводу, на думку бізнесу, дозволить покращити екологічну ситуацію, створити нові робочі місця та збільшити рівень доходів до бюджету. Але цього необхідні вкладення, інвестиції та підтримка населення. Тепер місцева влада має розглянути  пропозицію щодо початку процедури будівництва сміттєпереробного заводу.

Приміром, у Полтаві тривають обговорення щодо закриття міського сміттєзвалища та будівництва заводу. Північна екологічна фінансова корпорація уже виділила 40 тис. євро на створення документації. Завдяки цим коштам Департамент будівництва Полтавської облдержадміністрації та «Полтаватеплоенерго» розробляють техніко-економічне обґрунтування. Завдяки цьому визначать завод з якою технологією будуватимуть під Полтавою:

  • пряме спалювання несортованого сміття. Nefco пропонують технологію прямого спалювання з опрацюванням подачі температурних режимів, створення когенерації, яка виробляє електроенергію;
  • спалювально-сортувальний. Потребує значніших витрат, бо до цього підприємства потрібно ще одне, яке сортуватиме сміття і подаватиме на спалювання оброблене. Потім відбувається сортування залишків на метал, скло та інші матеріали для подальшого використання.