25 мільйонів на переходи в Полтаві отримає скандально відомий бізнесмен

Підприємець із сумнівною репутацією, фірми якого дивним чином отримують підряди на десятки мільйонів з бюджету Полтави, виграв черговий тендер в обласному центрі.

У Полтаві завершився тендер на реконструкцію двох підземних переходів – по вул. Шевченка та вул. Соборності. Переможцем стала створена 5 місяців тому фірма  «Асфер груп», що належить Володимиру Тузенку.

Загальна вартість обох проектів – більше 24 мільйонів, відзначає “Зміст”.

Новинар Полтавщини”  провів невеличке дослідження щодо діяльності Тузенка і виявив, що фірма цього підприємця – ТОВ “Будівельна компанія “Полтава-Білд” – протягом останніх років отримала від УЖКГ Полтави  підряди на десятки мільйонів гривень, причому значну їх частину – без будь-яких конкурсів.  Підприємство Тузенка також виявилося замішаним у скандалі та кримінальному розслідувані з конвертаційним центром.

Так, у 2016 році УЖКГ Полтави  уклало 26 угод із ТОВ “Будівельна компанія “Полтава-Білд  на загальну суму 26,81 млн грн.

Всі договори були укладені в результаті допорогових закупівель, жодна з яких не перевищувала 1,49 млн грн. Відповідні дані опубліковані в системі “Прозорро”, повідомляють “Наші гроші”.

У 2017 році товариство отримало від державних та комунальних установ Полтавщини 64,4 млн грн. З них 48,8 млн грн — тільки від управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому. Такі дані подає  портал публічних фінансів Є-data.

На початку цього року ТОВ «БК «Полтава-Білд» змінило власника та керівника. Ним стала Валентина Бондаренко — головний бухгалтер цієї фірми. Про це повідомляв сайт “Полтавщина”.

Відразу ж після цього Тузенко й зареєстрував нове підприємство – ТОВ “Асфер груп”, якому “пощастило” вірразу ж виграти новийтендер з містом на 24 з лишком мільйонів.

Чому Тузенко вирішив “стару” фірму віддати бухгалтеру, а зареєструвати нову? Цілком можливо, що причиною стало відкрите наприкінці минулого року кримінальне провадження щодо діяльності конвертаційного центру, до якого, за версією слідчих, було причетне і ТОВ «БК «Полтава-Білд». За даними СБУ та прокуратури, така схема діяльності конвертценнтру дозволила «відмити» більше 40 млн грн.

“Новинар Полтавщини”