Полтавська міська рада прийняла бюджет на 2022 рік

Полтавський міський голова Олександр Мамай, секретар ради Андрій Карпов та депутати на сьогоднішньому засіданні позачергової 14-ї сесії були без звичних костюмів та краваток.

У пришвидшеному темпі міська рада проголосувала за 30 питань порядку денного, які члени фракцій погодили заздалегідь. Оголошень та суперечок не було. Хіба що секретар міськради Андрій Карпов до початку голосування задав напрямок російському воєнному кораблеві. Жартів також майже не було, хіба що міський голова на одне із запитань відповів, що цифри наведені поки що у гривнях. «Слава Богу» — донеслося на це із зали.

Найголовнішим питанням засідання було прийняття бюджету міської громади на 2022 рік. Начальник бюджетно-фінансового управління виконкому Тетяна Кустолян доповіла, що резервний фонд складає 382,7 млн грн. Після затвердження залишків з минулого року, сума на витрати складе 680,3 млн грн. Депутати міськради на сесіях будуть розподіляти цю суму між головними розпорядниками коштів (департаментами та управліннями). Для розуміння — це кошти, які рада буде спрямовувати на оборонні та гуманітарні потреби. Решта коштів — це захищені статті бюджету (наприклад, зарплати, комунальні послуги) та сфера ЖКГ.

Житлово-комунальне господарство планують профінансувати на 430 млн грн. З цієї суми 145 млн грн підуть на фінансову підтримку КП «ПЕАТ», 15,4 млн грн — на сплату відсотків оп кредиту ЄБРР, 8,5 млн грн — на модернізацію тролейбусної інфраструктури, 66 млн грн — на утримання вулично-дорожньої мережі. Ще 700 тис. грн витратять на оплату газу для «Вічних вогнів».

Єдина правка до погодженого проекту рішення про бюджет надійшла від депутатки Юлії Городчаніної, яка запропонувала виключити фінансування на реконструкцію з добудовою школи № 9 та НВК № 16, а також будівництво спортивних майданчиків та спортзалу ДЮСШ № 2 у Павленківському парку. Попри те, що депутатці пояснили, що мова йде про оплати вже виконаних проектних робіт, її правки були прийняті одноголосно.

Загалом за бюджет був відданий 31 голос.

Полтавський міський голова так прокоментував це рішення:

— Ми виділили кошти на територіальну оборону, на харчування внутрішньо переміщених осіб і на підтримку добровольчих формувань міської територіальної громади, щоб вони могли нести службу та допомагати ЗСУ і територіальній обороні підтримувати порядок. Крім бюджету, були прийняті програми, які забезпечують функціонування сектору комунальних послуг.

Як і заявлялося раніше, з попередньої редакції бюджету «вичистили» усі політичні заяви, а також питання про капітальні ремонти.

Повний перелік питань, який був проголосований на сесії, можна переглянути тут.

Відзначимо, що із введенням воєнного стану, органи місцевого самоврядування закрили доступ до офіційних документів на своїх сайтах. Іншими словами, полтавці поки не можуть вільно переглянути головний фінансовий документ міста та ознайомитися з усіма його деталями.

«Полтавщина»