Скільки грошей заборгували жителі Полтави за комунальні послуги

Від початку повномасштабної війни у “Полтаватеплоенерго” та “Полтававодоканал” частина споживачів не сплачують за комунальні послуги. Про це Суспільному повідомили у пресслужбах установ. Зокрема, у “Полтаватеплоенерго” не отримали гроші з кожного третього помешкання, каже комерційний директор Роман Кашин.

На вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві ремонтують ділянку каналізаційного колектора. Ремонт колектора підряднику замовив “Полтававодоканал”. Однак, у підприємства можуть виникнути проблеми із закупівлею матеріалів для ремонту та палива, каже речниця установи.

“З початком повномасштабної війни “Полтававодоканал” не отримав лише від населення 10 мільйонів гривень. Саме цих грошей нам не вистачає для вчасної ліквідації аварій, які так чи інакше стаються. Понад тисяча працівників водоканалу чекають заробітних плат, бо ці люди працюють у штатному режимі”, – говорить речниця підприємства “Полтававодоканал” Ірина Філоненко.

Не сплачують за послуги і частина споживачів “Полтаватеплоенерго”. За місяць борг складає 24 мільйони гривень, каже комерційний директор.

“Зниження розрахунку з нашим підприємством призведе, у першу чергу, до того, що наше підприємство не зможе повністю розраховуватися з іншими підприємствами, які поставляють нам енергоносії. Це, в першу чергу, природній газ, електроенергія, вода. Також, можливо, в залежності від ситуації, підприємством будуть переглянуті якісь плани ремонтних робіт”, – говорить комерційний директор підприємства “Полтаватеплоенерго” Роман Кашин.

Вадим Гаранжа мешкає у Полтаві. Після початку повномасштабної війни, каже, сплачувати за комунальні послуги стало складніше.

“Нам не вистачає так, щоб відкладати. Тільки одержали – і пішло.Все ж подорожчало. Платимо. Все одно ж у боргах будемо. Через це і приходиться платити”, –каже полтавець Вадим Гаранжа.

“Первинне, безумовно: діти, харчі, тепло для дітей і так далі. Але комунальні платежі – це 100% треба намагатися максимально виплатити. Ми до цього ставимося відповідально”, – каже полтавець Віктор Гавриш.

Як розповів комерційний директор підприємства “Полтаватеплоенерго” Роман Кашин, під час воєнного стану для споживачів немає відповідальності за несплату комунальних послуг. Однак, без грошей підприємство не зможе повноцінно працювати.