Полтава отримала перший вантаж гуманітарної допомоги від Міжнародного Комітету Червоного Хреста

До Полтави прибули дві вантажівки гуманітарної допомоги від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. За словами їхнього представника у місті Полтава Максима Забалуєва, ця допомога була зібрана з інших офісів Комітету по Україні, а також привезена з Румунії, Угорщини та інших країн:

– У цей вантаж входять ковдри, матраци, засоби гігієни, продукти харчування. Сподіваюся, що цей комплект покращить умови проживання внутрішньо переміщених осіб у місті Полтава. Сьогодні це був перший вантаж, надалі ми будемо налагоджувати системність.

У Полтаві гуманітарну допомогу прийняли представники міської влади, деяку почали одразу ж відвантажувати у автомобілі і відвозити у пункти проживання внутрішньо переміщених осіб для облаштування нових ліжкомісць. Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко подякував Міжнародному Комітету Червоного Хреста за допомогу, розповів про ситуацію в місті та потребу

– Наразі у Полтаві близько 23 тис осіб оформили статус внутрішньо переміщених осіб. Вважаю, що в реальності ця цифра становить близько 60 тис осіб, оскільки не всі реєструються. А загалом через Полтаву пройшло близько 200 тис переселенців. Раніше до нас прибувало 1,5-2 тис людей, ночували і рухалися далі. Для них ми підготували комунальні заклади освіти. Зараз переселенці фактично не від’їжджають. Наприклад сьогодні приїхало 1,5 тис, а поїхало 89 людей. Сьогодні заїде ще 1000 осіб. Заклади уже переповнені. Ми звернулися до обласної та районної військових адміністрацій з проханням допомогти у розселенні. Щоб були надані автобуси і людей відвезли у райони, де є облаштовані для них місця.

Гуманітарна допомога, яка прибула сьогодні, стане дуже у пригоді для облаштування нових місць для переселенців. Ми будь-яку допомогу приймаємо і знаходимо їй застосування, – наголосив Валерій Пархоменко.