Аграрії Полтавщини працюють за двох над забезпеченням продовольчої безпеки, – Дмитро Лунін

Полтавщина працює і робить все для перемоги.

Про ситуацію із посівною в регіоні розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін в інтерв’ю для Укрінформу.

«Аграрії Полтавщини працюють за двох над забезпеченням продовольчої безпеки. Вже посіяли ранні зернові. Ячмінь, горох, овес, пшеницю. Наразі в області розпочали засів соняшнику й кукурудзи. Загалом посівну повинні завершити до 25 травня. Маємо засіяти всі поля – 1,4 млн га сільськогосподарських земель: під ярі зернові – 728 тис. га, а під технічні культури – 558 тис. га.

Очільник області розповів, що Рада оборони області ухвалила комплекс рішень, щоб сприяти посівній кампанії в умовах воєнного часу. Для пересування техніки під час комендантської години та через блокпости не потрібні спецдозволи, але керівники агропідприємств повинні попереджати поліцію й керівництво ТрО про свої дії, а водії повинні мати посвідчення особи, шляховий лист і довідку про місце роботи. Крім того, працівники й техніка, залучені до посівної кампанії, бронюються від мобілізації та вилучення.

Також в регіоні створили базу даних щодо наявності насіння й добрив та сформували резерв пального для посівної. 24/7 працює Штаб посівної кампанії, який розв’язує всі питання, що виникають в аграріїв. Вони також поінформовані, що для них існують пільгові кредити під державні гарантії.

Дмитро Лунін додав, що Полтавська область завжди посідала лідерські позиції в Україні з виробництва продукції тваринництва. Основними пріоритетами є молочне скотарство і свинарство. За кількістю поголів’я великої рогатої худоби й корів у сільськогосподарських підприємствах та за виробництвом молока (понад 14% валового надою в державі) у 2021 році область посіла перше місце в Україні.

Так, у деяких підприємств виникали труднощі зі збутом молочної сировини, що пов’язано з розірванням логістичних ланцюжків, проте наразі вони вирішуються. І тенденції до зменшення поголів’я сільськогосподарських тварин, зокрема поголів’я великої рогатої худоби, не спостерігається. Одним словом, без молока та м’яса не залишимось», – підсумував Дмитро Лунін.