У Полтаві британські лікарі проводять медогляд внутрішньо переміщених осіб

Полтавська громада стала другою домівкою для десятків тисяч внутрішньо переміщених осіб, тому навантаження на сферу медицини зросло. На допомогу полтавським лікарям прийшли британські колеги в рамках проєкту UK Med.

Джерело: Полтавська міська рада

Головна мета – забезпечити доступ до кваліфікованої медичної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, шляхом організації оглядів на базі мобільної клініки. Сьогодні така пересувна клініка працює біля Полтавської школи №38, де проживає 168 осіб. До роботи залучають також полтавських лікарів.

“Всі охочі внутрішньо переміщені особи мають змогу отримати кваліфіковану медичну допомогу, укласти декларацію з лікарем і, у разі необхідності, отримати ліки. Таким чином, переселенці отримують допомогу, а наші медики зарплату. Нагадую, що допомога надається і іншим чином: лікарні, які розташовані поруч зі школами і дитсадками, теж приймають внутрішньо переміщених осіб. Також працюють лікарі при школах і дитсадках. Залежні від гемодіалізу проживають у школах біля обласної лікарні і ходять туди на процедури”, – зазначив перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

У мобільній амбулаторії працюють різні фахівці. Сьогодні така клініка працюватиме біля школи №38 до 16:00