Правила та обмеження у Полтавські області на Великдень

Цієї неділі, 24 квітня, християни східного обряду відзначатимуть велике християнське свято – Великдень. У зв’язку з воєнним станом на Полтавщині діятимуть мінімальні обмеження заради безпеки.

Освячувати паски можна. Але поза комендантською годиною та за відсутності повітряних тривог. Без скупчення людей. Ситуацій, коли віряни вишиковуються навколо церкви у кілька рядів, не повинно бути. Дотримання обмежень контролюватимуть ТрО та поліцейські патрулі. 

“Освячувати паски у великодню ніч приходять сотні вірян, і більшість чекає на вулиці тривалий час, поки їм освятять кошик. Скупчення людей на відкритій місцевості, не дай Боже, під час обстрілу – це найстрашніше. Немає де заховатися. Ні храм, ні його підвал всіх не вмістять. Ми отримуємо велику кількість людей одночасно в одному місці. А що буває, коли росіяни стріляють по цивільних об’єктах, всі ми бачили на вокзалі в Краматорську. Ворог нічим не гребує. Для нього Великдень – черговий привід зіпсувати нам свято. Тому пасхальної ночі молимося вдома”, – пояснив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.