За попередні три дня на Полтавщині виявили три грубих порушення Правил рибальства

Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до відповідного рішення суду.

Протягом 24 та 26 квітня рейдовою групою Полтавського рибоохоронного патруля виявлено три грубих порушення Правил рибальства.

Загальна сума збитків становить понад 91 тис грн. Про це йдеться на сторінці Полтавський рибоохоронний патруль

На території водойми р. Псел – одне порушення:

так, 24 квітня 2022 року в районі полудня під час рейду Полтавським рибоохоронним патрулем спільно з СПД №1 ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області поблизу с. Книшівка, Новогалещинської СГ Кременчуцького району Полтавської області викрито грубе порушення Правил рибальства. Громадянка у період весняно-літньої нерестової заборони займалася риболовлею з берега за допомогою забороненого знаряддя лову “Павук”. У результаті незаконних дій їй вдалося впіймати 17 екз. плітки, 8 екз. карася сріблястого та одного ляща. Збитки, завдані рибному господарству України, становлять – 40 885 грн.

На території водойми р. Ворскла – два порушення:

26 квітня 2022 року спільно з працівниками сектору поліцейської діяльності на воді Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавськй області,викрито громадянина, який рибалив з берега використовуючи сітне знаряддя лову «павук». Порушення зафіксовано в районі м. Кобеляки Полтавської області. Чоловік виловив 10 екз. карася сріблястого, діями громадянина наннсено – 15 810 грн збитків.

Цього ж дня, у вечірній час, в районі с. Клюсівка Новосанжарської ОТГ Полтавського району Полтавської області разом з поліцейськими СРПП ВП №4 (м. Зіньків) Полтавського РУП ГУНП було викрито аналогічне порушення. Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів з берега за допомогою сітного знаряддям лову «павук». Йому вдалося добути: карась сріблястий – 20 екз та по 1 екз. і ляща, нанесено збитки рибному господарству на суму 34 833 грн.

У даних випадках рибоохоронцями Полтавщини оформлено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Всі події містять ознаки кримінального проступку передбаченого ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибнодобувним промислом).

На кожне із скоєних правопорушень викликано слідчо-оперативну групу відповідних відділів Національної поліції в Полтавській області для спільного оформлення матеріалів.

Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до відповідного рішення суду.

Дізнавачами даних підрозділів поліції внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування за фактами браконьєрство. Тривають слідчі дії.