У Полтаві через дефіцит пального не працюють комунальні автобуси

З 10 травня у місті не випускають на маршрути комунальні автобуси через дефіцит пального.

Про це повідомивкерівник комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев.

Тимчасово припиняють роботу комунальних автобусів, але тролейбуси працюватимуть у звичному режимі. Такий крок називають вимушеним, адже хочуть зберегти паливо для технологнічних процесів:

«Ціни на пальне суттєво зросли, але через військову агресію з’явився й дефіцит. Нині ці проблеми узгоджують і наше рішення є вимушеним. Поки що шукаємо для себе нові можливості розв’язати цю проблему. Натомість тролейбуси працюватимуть на маршрутах протягом усього часу до комендантської години».

Приватні перевізники також говорять про проблеми через зростання вартості палива й дефіцит. Голова Асоціації пасажирських перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко каже, що вони теж уже не випускають автобуси на маршрути. Через проблеми з пошуком палива й здорожчанням є загроза, що й маршрутки невдовзі не зможуть виїжджати на маршрути.

До полтавської міської влади з цією проблемою зверталися, але вони вплинути на це не можуть, адже рішення про збільшення вартості проїзду може ухвалювати Полтавська обласна військова адміністрація:

«Я зараз бачу, що ОВА не має розуміння ситуації, тому вартість підвищувати не буде. Уявіть, навіть якщо комунальне підприємство вимушене відмовитися від автобусів, то яка ситуація в нас. Скоротили кількість автобусів, збільшився пасажиропотік на одиницю, але цього недостатньо навіть, щоб на амортизацію заробляти».

Приватні перевізники вважають, що питання вартості проїзду в транспорті уже є не економічним, а політичним, тому про перспективи нині говорити складно.