Купатися на пляжах Полтавщини небезпечно для здоров‘я

Вміст кишкової палички у воді подекуди перевищує норму у 480 разів.

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження, яке провели 12 липня фахівці Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України, показники мікробіологічної забрудненості річкової води на пляжах міста Полтави, міста Кременчука та деяких інших населених пунктів області не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Оцінка безпечності води проводиться по індексу ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички), який не повинен перевищувати 5000 одиниць.

На пляжах міст Полтави і Кременчука вміст лактозопозитивних кишкових паличок у воді значно перевищує норму.

У річці Ворсклі на пляжах Київського, Шевченківського, Подільського районів, приватному пляжі «Плесо» рівень кишкової палички сягає 110 000 одиниць (перевищення норми у 22 рази).

У місті Кременчуці в річці Дніпро на Центральному міському пляжі та на пляжі парку Воїнів-інтернаціоналістів рівень бактерій складає 2 400 000 одиниць (перевищення норми у 480 разів).

Також перевищено вміст кишкової палички на деяких пляжах річок Артополот, Псел, Сула, Оріль, Сухий Кагамлик, Ташань, Хорол.

Зважаючи на невідповідність річкової води на вказаних пляжах санітарно-гігієнічним вимогам, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації радить мешканцям області утриматися від купання в цих водоймах. Адже купатися у забрудненій бактеріями воді небезпечно.