Не все таке зелене, або Хто переможе на мажоритарці від Полтавщини?

До виборів лишилося кілька днів і ні в кого не викликає сумніву, що перемогу на них святкуватиме партія “Слуга народу”. Але вибори проходять за змішаною системою. А це означає, що лише половина депутатів обиратимуть за списками партій. Ще половина буде обрана на мажоритарних округах. А там не все так однозначно для “зелених”.

Отже, зробимо невеликий аналіз ситуації в округах та оцінимо шанси головних претендентів на перемогу.

Округ №144.

Подільський, Шевченківський райони міста Полтави.

Діючий нардеп Сергій Каплін є одним з головних претендентів на перемогу. Він впевнено перемагав у 2012 та 2014 роках. Але чи вдасться йому повторити успіх цього разу?

Головні конкуренти Капліна – Олександр Мамай, Олександр Бублик та Дмитро Нальотов.

Мамай електорально спирається на дві позиції: виборців “Опозиційної платформи – За життя” та тих полтавців, які вважають його несправедливо відстороненим від посади мера. Це непогані шанси на перемогу.

Бублик є популярним в сусідній Ковалівці головою та братом нардепа Юрія Бублика. Останніми роками вони активно “засівали” округи, тож у братів теж є непогані шанси.

Нальотов розраховує лише на рейтинг партії “Слуга народу”, яка його висуває. Але кампанію проводить настільки кволу, що говорити про перемогу не доводиться.

Наш прогноз: швидше за все, мандат збереже Каплін. Друге місце здобуде Бублик, третє – Мамай.

Округ №145.

Київський район міста Полтави, Котелевський, Полтавський райони

Найбільші шанси в окрузі в Юрія Бублика, діючого нардепа. Як було сказано вище, вони з братом непогано “засівали” округ, тож мають певну прихильність виборців.

Але попсувати плани Бублика може Андрій Боблях від “Слуги народу”. Він досить активно проводить кампанію й має прихильність виборців, причому свою власну, а не лише партійну. Щоправда, Бобляху суттєво заважає “клон” Олег Петровець. Він веде кампанію в стилі “Слуги народу”, використовуючи символіку партії та агітуючи за політичну силу Зеленського. І, безумовно, відбиратиме голоси в Бобляха. За деякою інформацією, Петровець є технічним кандидатом Бублика.

На цьому ж окрузі балотується колишній губернатор Валерій Головко та екс-заступник голови облради Петро Ворона. Але обидва навряд чи зможуть розраховувати на перемогу. Кампанія Ворони дуже слабка, а Головкові таки попсував рейтинг корупційний скандал.

Наш прогноз: переможе Боблях, але на п’яти наступатиме Бублик.

Округ №146.

Частина Автозаводського району (виборчі дільниці № 531040 –531085, 531099, 531100), Крюківський район міста Кременчука.

Діючим нардепом тут є Юрій Шаповалов, який вже перемагав у 2012 та 2014 роках. Зберігає дуже високі шанси на перемогу, адже теж активно “засівав” округ, щоб здобути прихильність виборців.

У цьому окрузі найбільше кандидатів з усіх полтавських – 31. Тож і конкурентів найбільше, як і інтриги.

Головним противником Шаповалова є Фелікс Урін від “Слуги народу”. Але на окрузі є аж чотири “клони” “Слуги народу”, яких пов’язують із Шаповаловим. І вони можуть відібрати голоси в Уріна.

Велику активність проявляє підпримець Сергій Мазур.

Серед претендентів на перемогу називають також заступника гендиректора ХК АвтоКрАЗ Геннадія Музику, якого веде Жеваго.

Варто на окрузі звернути увагу й на кандидата від “Опозиційної платформи – За життя” Геннадія Іваняна, тим більше, що Кременчук вважають доволі “ватним” округом.

Наш прогноз: приблизно рівні шанси мають Шаповалов та Урін. Третім може прийти Мазур або Іванян.

Округ №174.

Миргород, Диканський, Зіньківський, Миргородський, Решетилівський, Шишацький райони.

Абсолютним фаворитом на окрузі є Олег Кулініч, діючий нардеп, який гарно “засіяв” округ та користується значною підтримкою. Тому цей округ, на нашу думку, є найбільш прогнозованим з усіх на Полтавщині. Інтрига, як кажуть, відсутня.

Конкуренція “Слуги народу” в особі кременчужанина Сергія Дудника навряд чи є серйозна.

Куди більшу конкуренцію складуть Олександр Ващенко від “Батьківщини” та Роман Перепелиця з “Європейської солідарності”.

Наш прогноз: однозначно Кулініч. Дуник максимум третій, пропустить перед собою Ващенка.

Округ № 148.

Лубни, Великобагачанський, Оржицький, Семенівський, Хорольський райони, частина Лубенського району.

Як і в окрузі №147, тут інтрига слабка, головним конкурентом є Костянтин Іщейкін. Округ теж ним щедро “засіяний” та “здобрений”.

Кандидатура Анастасії Ляшенко від “Слуги народу” виглядає слабкою, незважаючи на певну популярність серед місцевої молоді.

На окрузі традиційно висока підтримка “Батьківщини”, тож на друге місце може претендувати Олексій Баганець.

Шанси інших кандидатів – примарні.

Наш прогноз: Іщейкін. На другому місці будуть Ляшенко або Баганець.

Округ № 149.

Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський райони.

Тут зберігається інтрига, бо за перемогу змагатимуться два діючі нардепи – Артем Вітко та Андрій Река.

Перед виборами ходили розмови, що Река готовий поступитися округом під Вітка, але щось пішло не так і боротьба йде запекла. В обох є “клони” й ходять розмови, що такі “подарунки” кандидати зробили один одному.

На ситуацію може вплинути Костянтин Касай зі “Слуги народу”. Менші шанси мають кременчужанин Руслан Телятник від “Опоплатформи” та полтавець Сергій Бульбаха з “Європейської солідарності”.

Наш прогноз: Река, але з невеликим відривом від Вітка. Хоча… Може й навпаки…

Округ № 150.

Горішні Плавні, частина Автозаводського району міста Кременчук (виборчі дільниці № 531086 – 531098), Глобинський, Кременчуцький райони.

Округ давно і міцно “засіяний” під Костянтина Жеваго і навряд чи хто може звідси вибити власника кількох ГЗК, КрАЗу та ТМ “Фарро”.

Напевне, спробують це зробити Олексій Мовчан зі “Слуги народу” та Євгеній Холод з “Батьківщини”. Також має гарну популярність в Горішніх Плавнях місцевий підприємець Олександр Тараненко.

Оцінювати шанси інших кандидатів – марна справа.

Наш прогноз: Жеваго. Другим буде Мовчан, третім – Тараненко.

Округ №151.

Гадяч, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Пирятинський, Чорнухинський райони, частина Лубенського району.

На цьому окрузі найменше кандидатів – лише 10.

Основна конкуренція розгортається між діючим нардепом з “Батьківщини” Русланом Богданом та представником “зелених” Максимом Березіним.

Але на розклади може вплинути міський голова Гребінки Віталій Колісніченко, який йде на вибори від Радикальної партії Ляшка.

Представники “Опоплатформи” та “Європейської солідарності” погоди не зроблять.

Наш прогноз: Березін. Богдан займе другу позицію, третім буде Колісніченко.

Як бачимо, “Слуга народу” може провести на Полтавщині максимум трьох кандидатів. Але цілком ймовірно, що до фракції президентської партії увійдуть значно більше мажоритарників від Полтавщини.

Андрій Коваленко, “Новинар Полтавщини”