На Полтавщині розпочали дерусифікацію

З 1 червня до 1 липня у Кременчуці триватимуть громадські обговорення, щодо перейменування вулиць, провулків, бульварів тощо. Містяни зможуть надавати пропозиції щодо перейменування.

Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді 23 травня.

Місцеві фахівці склали перелік майже 150 об’єктів топоніміки Кременчука, які варто перейменувати. Надалі заплановане громадське обговорення, що проходитиме у кілька етапів. Повний перелік вулиць, провулків, тупиків, проїздів та бульварів, що пропонується до перейменування, з’явиться на сайті міської ради.

Перший етап громадського обговорення триватиме до 1 липня. Протягом цього періоду триватиме збір пропозицій щодо перейменування. Після цього відбудеться проведено другий етап. Це буде  голосування, де містяни зможуть висловити свою думку та віддати свої голоси за нові назви цих об’єктів топоніміки.

Після громадського обговорення перелік затвердить міська рада.

У Кременчуці уже триває процес дерусифікації. Також в Гадячі перейменують вулиці. Влада Полтавської та Лубенської громад вважає, що дерусифікацію потрібно розпочинати після завершення війни.

Міністерство культури та Український інститут національної пам’яті наголошують, що дерусифікацію потрібно здійснювати в межах законодавства та за рекомендаціями науковців.

Декомунізація має тривати, але питання демонтажу монументів та зміни назви, пов’язаних з російською історією та культурою, потрібно розв’язувати згідно з законодавством. Насамперед щодо об’єктів, які нині мають статус об’єкта культурної спадщини та обліковані належним чином.