Як вберегтись від отруйних змій – важливі поради

Кінець весни – шлюбний період у змій. Тому будьте уважними та ретельно дивитися під ноги. На Полтавщині живуть два види отруйних змій: гадюка звичайна (лісова) та гадюка степова.

Джерело: Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства

Звичайна або лісова гадюка розповсюджена майже по всій території області. Ареал поширення степових гадюк – на півдні області, у межах Кременчуцького району. Ці плазуни зазвичай проявляють агресію лише в разі небезпеки. І люди потерпають від них переважно через власну необачність.

Щоб уберегтися від змій, дотримуйтеся наступних порад:

– Не торкайтеся руками.
Гадюки часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися за необхідністю палицею.

– Оглядайте територію
Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, поворушіть або постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію.

– Не наближайтеся і не торкайтеся
Гадюки агресивні у відповідь. Вони активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на сонці. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м.

– Вдягайте безпечний одяг
Для прогулянки місцями, де можуть мешкати плазуни, вдягайте довгі штани із цупкої тканини, заправивши у високі черевики.

У разі укусів змії:

– пийте багато води;
– на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
– зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
– за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків проти алергії;
– у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
– за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
– не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів.

“Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікаря та отримати кваліфіковану медичну допомогу. Бережіть себе та пам’ятайте: на території Полтавської області під час воєнного стану заборонено відвідувати лісові масиви”, – зазначили в Управлінні.