На Полтавщині гинуть бджоли

Понад дві сотні бджолиних родин загинули на пасіці у Хорольській громаді. Як розповів Суспільному власник господарства Сергій Богаєнко, комах потруїв хтось із місцевих підприємців, які обробляли поля. Через це родина пасічника зазнала збитку на близько півтора мільйони гривень. Остаточну ж причину загибелі мають з’ясувати під час експертизи.

“Чотири дні тому тут було все обсаджено бджолою, був порядок, зараз бджола відходить, нема ніде нічого, ситуація погіршується і погіршується”, — каже пасічник Сергій Богаєнко.

Сергій Богаєнко показує те, що лишилося у його вуликах у селі Оріхівщина Хорольської громади після загибелі бджіл.

“14 числа (червня – ред.), це був вівторок, ми приїхали як зазвичай на роботу і побачили дуже велике падіння (бджіл – ред.). Видно, бджола була посипана масово, по всьому двору лазили просто бджоли. Їх викручувало. Видно, що іде потрава”, — додає Сергій Богаєнко.

За словами чоловіка, із 300 бджолиних родин понад дві сотні отруїв хтось із місцевих підприємців, які обробляли поля неподалік. Однак хто саме, не знає.

“Бджіл забрали і, відповідно, поїхали на поля забрали аналіз ґрунту. У нас є розроблена процедура: нам подають лист, ми обдзвонюємо пасічників, що, коли, де, хто обробляє. Але знову ж таки, є сфера одноосібників, людей, які самостійно виходять з паями. Після того, як до нас звернувся потерпілий пасічник, ми зателефонували усім одноосібниками, то ніхто із них не підтвердив, що десь в окрузі вони бризкали гербіцидами або обробляли свої поля”, — говорить староста Клепачівського старостинського округу Юрій Гузик.

Мертвих комах відправили на експертизу для встановлення причини загибелі. Цю справу розслідують за статтею “Забруднення або псування земель”.

“Надійшло повідомлення від 44-річного жителя Миргорода про те, що на його пасіці в селі Оріхівщина Хорольської тергромади було отруєно бджіл. На місце події виїхала слідчо-оперативна група поліції Хорольщини, і на разі за даним фактом відкрито кримінальне провадження за кваліфікуючими ознаками частини першої статті 239 Кримінального кодексу України”, — розповідає речниця Лубенського райвідділу поліції Юлія Кваша.

За це передбачено штраф до 68 тисяч гривень або позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Через загибель бджіл родина пасічника зазнала майже півтора мільйона гривень збитку.

“Дуже велика сума, ще хтозна, чи викрутимось. Це ми прибрали все біля вуликів, у вуликах. А ще підуть ось всі хвороби, бджола ослабла. Дуже важко. За 71 рік не було жодного разу такого”, — говорить пасічник Микола Щербина.