Як змінились ціни на найважливіші товари та послуги

У червні ціни на продукти, медичні послуги, сервіс та тарифи у Полтавській області зросли на 3,1% у порівнянні з попереднім місяцем.

Про це повідомляє Головне управління статистики у Полтавській області 15 липня.

Ціни на транспорт у цілому зросли на 15,1% за рахунок:

  • підвищення вартості проїзду в пасажирському транспорті – на 23,5%;
  • палива та мастил – на 22,1%;
  • транспортних засобів – на 4,9%;
  • проїзду в залізничному пасажирському транспорті – на 4%.

На споживчому ринку ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 2,9%. Найбільше подорожчали яйця та цукор (на 28,9% та 12,0% відповідно).

Підвищили ціни на овочі на 7,7%, продукти переробки зернових – на 6,0%, кондитерські вироби з борошна – на 4,1%, макаронні вироби – на 2,8%, м’ясо та м’ясопродукти – на 2,6%, олію соняшникову – на 2,3%, безалкогольні напої – на 1,5%.

Подорожчання стосувалося хлібу – на 0,8%, риби, сала – на 0,7%, сиру – на 0,2%. Разом з тим подешевшали фрукти на 3%, молоко – на 1,5%, рис – на 0,3%.

Ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби підвищили на 1,1%.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося через збільшення плати за власне житло. У сфері охорони здоров’я загальне підвищення цін на 0,2% зумовлено подорожчанням амбулаторних послуг. Водночас фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання подешевшали на 0,1%.

На 0,3–1,9% підвищились ціни на послуги ресторанів та готелів, у сферах відпочинку і культури, зв’язку, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла. Водночас на 2,8% знизились ціни на одяг і взуття. Вартість послуг освіти залишилась без змін.