У Полтаві фахівці Червоного Хреста навчали поліцейських надавати домедичну допомогу

Завдяки фахівцям Червоного Хреста правоохоронці опанували навички проведення невідкладних дій, спрямованих на збереження життя та здоров’я постраждалої особи. Серед таких: серцево-легенева реанімація, зупинка кровотеч та накладання пов’язок на рани, домедична допомога при опіках, нападах епілепсії, шоковому стані тощо. 

У тренінгу взяли участь працівники відділу поліції № 1 Полтавського райуправління та Ізолятора тимчасового тримання. Найбільш ефективних прийомів надання домедичної допомоги у невідкладних ситуаціях поліцейських навчали директорка Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна та інспекторка першої допомоги Валентина Родик.  За підсумками навчання слухачі тренінгу отримали відповідні сертифікати й турнікети для зупинки кровотечі. 

Захід відбувся за ініціативи та підтримки Управління дотримання прав людини Національної поліції України, за участю Регіональної координаторки Уповноваженого ВРУ з прав людини Віри Яковенко, Регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини Владислава Носенко та капелана громадського формування «Капеланський патруль». 

Наталія Нечепуренко, старша інспекторка з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Національної поліції України (з дислокацією в Полтавській області), зазначила: «Багатьом правоохоронцям ледь не щодня доводиться працювати в умовах реальних та потенційних ризиків: нерідко вони одними з перших прибувають на ДТП, нещасні випадки, вуличні конфлікти та надзвичайні події.  Саме тому, отримані поліцейськими знання та навички надання домедичної допомоги мають життєво важливе значення як для самого правоохоронця та його колег, так і громадян. Вчасна і правильно надана долікарська допомога може мати вирішальне значення».