На Полтавщині урожай ранніх зернових склав 274 тисячі тон

На Полтавщині продовжуються жнива. Аграрії обмолотили 67 тис. га площ під ранніми зерновими та зернобобовими культурами.

Повідомляє начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін в телеграм каналі.

Аграрії зібрали загалом майже 274 тисячі тонн зерна ранньої групи зернових, а липневі дощі покращили прогнози урожаю для озимої пшениці, сої, кукурудзи, соняшнику, картоплі, та цукрових буряків.

– Жнива-2022 для Полтавщини особливі. Ми мусимо забезпечити продовольчу безпеку України. В умовах, коли росія викрадає українське зерно, палить пшеничні поля і нищить зібраний урожай на складах — кожен зібраний і збережений центнер зернових, кожне засіяне поле набувають особливого значення. Аграрії області тримають наш продовольчий фронт. Все буде Україна, – наголосив Дмитро Лунін.

За словами очільника області, люди та спецтехніка працюють і під час комендантської години, необхідний дозвіл можна отримати у військових адміністраціях.

Цьогоріч на Гадяччині пізня посівна: вон а стартувала із затримкою два-три тижні, ніж зазвичай. Аграрії посіяли ячмінь, овес, горох, кукурудзу та інші культури. Фермери приділяють особливу увагу висадці пшениці, яка потім піде на хліб.