На Полтавщині 73 тисячі людей не отримують навіть мінімальної зарплати

До війни бюджет Пенсійного фонду області наповнювали близько 21 тисячі роботодавців і майже 60 тисяч фізичних осіб-підприємців. Як свідчить аналіз Реєстру застрахованих осіб, із початком воєнних дій ринок праці області, як і держави загалом, зазнав суттєвих змін. Про це йдеться на сайті Полтавської обласної військової адміністрації.

Через війну на багатьох підприємствах призупинили трудові договори з працівниками або уклали договори на умовах неповного робочого часу. Як наслідок, у регіоні майже 73 тисячі (25% від загальної чисельності) найманих працівників мають заробітну плату, нижчу за мінімальний рівень. Крім того, звільнених осіб стало на 2,5 тисячі більше, ніж працевлаштованих, а кількість працівників з неповним робочим днем збільшилася майже на тисячу.

Окрім об’єктивних факторів, які негативним чином впливають на ринок праці, залишаються, на жаль, і суб’єктивні, коли частина роботодавців свідомо порушує трудове законодавство. Вживають заходів, щоб виявити неоформлених працівників. Упродовж півріччя направили матеріали щодо 1,5 тис. страхувальників, однак через певні законодавчі зміни органи Держпраці та Державної податкової служби не проводили інспекційні відвідування порушників.

Наразі основним методом взаємодії зі страхувальниками залишаються спільні з соціальними партнерами комунікації щодо ризиків нелегальної зайнятості. Зокрема, у липні триває інформаційна кампанія «Виходь на світло!».

Консультації фахівців Головного управління можна одержати за телефоном (0532) 56-92-22.

Нагадуємо, що страховий стаж для призначення пенсії можна перевірити на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), замовивши довідку ОК-5, яка формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, та містить відомості про суми заробітку для нарахування соціальних виплат. На підставі цієї довідки можна проаналізувати свій страховий стаж та зарплату після 01.07.2000 року, яку в майбутньому використають під час призначення пенсії.