Як на Полтавщині планують забезпечити населення якісною питною водою

Під час пленарного засідання чотирнадцятої позачергової сесії обласної ради ухвалили нові програми, серед яких і Обласну програму «Питна вода Полтавщини» на 2022 –2026 роки.

Згідно із документом, метою Програми є покращення забезпечення населення області питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання; реформування та розвиток водопровідноканалізаційного господарства, підвищення ефективності та надійності його функціонування; поліпшення на цій основі стану здоров’я населення та оздоровлення соціально-екологічної ситуації; відновлення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання

«Централізоване водопостачання споживачів здійснюється в основному з підземних водоносних горизонтів. Міста Кременчук і Горішні Плавні забезпечуються питною водою з поверхневих джерел водопостачання водосховищ річки Дніпро. Полтавська область має розвинуту водопровідну мережу 2863,33 км, з них: аварійні – 29,2 %. Втрати води за рахунок зношеності мереж – 28%. В області налічується 67 водозаборів та 930 артезіанських свердловин. Наразі територіальні громади опікуються питання будівництва водогонів для підвищення кількості господарств, що користуються централізованим водопостачанням», – йдеться у документі.