У Полтаві відмили від написів з пам’ятника на місці відпочинку Петра І

У липні на пам’ятнику зробили кілька написів і обмалювали червоною фарбою, а також влаштували перформанс з унітазом. Нині з пам’ятника та території довкола все прибрали.

Вперше пам’ятник на місці відпочинку Петра І пошкодили 13 липня. Тоді невідомі облили його червоною фарбою та написали на ньому «окупант». Пізніше додали ще один напис.

24 липня у Полтаві поруч із пам’ятником на місці відпочинку Петра І встановили унітаз із написами. Автор об’єкта назвав його твором мистецтва, який привертає увагу до міфологізації історії Полтавської битви російською пропагандою.

Ця пам’ятка має охоронний номер, її встановили у 1849 році. З цим монументом пов’язаний один з міфів довкола битви. На пам’ятнику вказано, що він приурочений до 27 червня 1709 року, коли російський цар Петро I прибув після баталії. Натомість у тодішніх історичних джерелах згадують про приїзд Петра лише 29 червня, а не одразу після Полтавської битви.

Пам’ятник споруджений на локації, де раніше знаходився будинок козака Магденка. У ньому жив комендант фортеці Олексій Келін.

Нагадаємо, що кожен пам’ятник битві в Полтаві – це пам’ятник міфу.

«Підходь до будь-якого й розповідай про фальсифікації. Ось, наприклад, наш пам’ятник коменданту Келіну. Облава розпочалася не 1 квітня, а 1 травня, а далі жителі міста в обороні участі не брали.  Штурми 21-22 червня взяли зі щоденника Келіна, який Крьокшин друкував. Тут описані події з шаленим пафосом, але насправді купа неузгодженостей і вигадок. Присвята пам’ятника подіям чи датам у цій ситуації  не означає, що так і було», – кажуть у музеї Полтавської битви.