Бойовий пілот з Полтавщини дав інтерв’ю для телебаченгня

25-річний пілот Олексій уже 8 років за штурвалом. Су-27 – це його третій літак, але він мріє колись пілотувати на американському F-22 «Раптор».

Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу ICTV.

Олексій не називає свого імені і пункту дислокації з питань безпеки. Усе, що можна побачити в його інтерв’ю – Су-27, на якому льотчик працює.

«Ми воюємо за свою землю, свої домівки. У нас ціна вища, ми у будь-якій ситуації будемо викручуватися. Спілкуючись з іншими або партерами виявляємо, що ми робимо такі речі, що нас запитали б чи ми не божевільні, нащо ви так робите», – розповідає пілот про роботу.

Кожне бойове завдання закарбується у його пам’яті:

«З цікавих моментів було, коли виконував вивід з-під удару, бо була загроза удару по аеродрому. Вивів літак і в мене відмовив радіозв’язок, я на інший аеродром летів. Телефоном дзвонив одногрупнику, щоб він попередив, що я свій, щоб мене ніхто не збив».

Пілот каже, що сучасна війна змушує вести дальній ракетний бій. Це коли літак ворога пілот не бачить, а працює тільки за допомогою прицілу. Через це потрібна сучасна техніка. Полковник та миргородський льотчик першого класу  Юрій Булавка повідомив, що навіть вищий пілотаж не врятує від ракет окупантів. Американських F-16 Falcon, F-15, а може й F-18 було б достатньо, щоб схилити перевагу на бік України:

«Ми били, б’ємо, і будемо бити ворога тією технікою, що в нас є на озброєнні. Але для того, щоб Повітряні сили самотужки закрили небо над Україною одних ПЗРК Стінгер та Старстрік, наданих партнерами, недостатньо».

Повітряні сили ЗСУ потребують сучасних зенітних ракетних комплексів середнього та великого радіуса дії, а також сучасних винищувачів – проти російських літаків, які бомблять українські міста.