«Нова Пошта» планує побудувати поблизу аеропорту «Полтава» великий сортувальний центр

Компанія «Лев Логістик Полтава», девелопер-партнер «Нової Пошти», просить у Полтавської міськради затвердити вже готовий детальний план території під майбутній сортувальний центр у Супрунівці.

На чергову сесію Полтавської міськради винесли питання про затвердження детального плану забудови вільної ділянки площею 11,23 га, що між трасою М-03 Київ — Харків та селом Івашки, навпроти повороту у бік аеропорту «Полтава».

На профільній комісії більшість депутатів не підтримали це рішення, скаржачись на те, що вони не зрозуміли суті питання. У проекті, який отримали члени засідання, було вказано лише те, що до міської ради надійшло клопотання від імені Полтавської районної військової адміністрації щодо погодження вже готового ДПТ, який виготовив ФОП Кіріченко. І все, жодних інших деталей.

Уже після невдалого голосування головний архітектор міста Микола Шевельов пояснив суть рішення, зробивши акцент на його потенційній суспільній користі. Так, девелопер-партнер «Нової Пошти» «Лев Логістик Полтава» планує побудувати поблизу аеропорту складські приміщення. Голова Полтавської районної військової адміністрації Дмитро Романов пояснив редакції, що таке звернення від «Нової пошти» надійшло ще два роки тому. Зараз у Полтавської міськради просять просто затвердити вже готовий детальний план території.

Водночас згадане питання щодо «Лев Логістик Полтава» та «Нової пошти» йшло в одному «пакеті» ще із трьома питаннями.

Перше питання стосувалося дозволу на розробку ДПТ обмеженої вулицями Івана Мазепи, 23 Вересня та Юрія Кондратюка. Мова про забудову частини ринку «Алмазний», що належить членам родини депутати Полтавської міської ради Маріанни Соліман, яка є однопартійцем міського голови.

Друге питання стосувалося ДПТ обмеженої вулицями Баяна, Європейською та Героїв АТО. Мова про будівництво двох багатоповерхівок, яке планує компанія «Полтавтрансбуд».

Третє стосувалося затвердження уже готового ДПТ під склад для фермерського господарства «Супрунівське МММ».

Вже після отримання пояснень депутати спробували розділити питання затвердження готових ДПТ і дозволів на виготовлення нових, однак депутат Євген Дикань, який є членом команди Олександра Мамая, утримався за розділ питань, а тому рішення не пройшло.

Як ми знаємо, 9 вересня сесія міськради не відбулася, бо на неї не прийшла більшість опозиційних депутатів. Та попри перипетії в міськраді все одно найближчим часом логістичний центр поблизу Полтави не будуватимуть. Адміністрація «Нової пошти» пояснила редакції, що зараз всі великі проекти призупинені, зокрема й у Полтаві. Компанія планувала відкрити кілька нових логістичних центрів у різних регіонах. Наприклад, восени 2020 року «НП» у партнерстві з «Лев Логістік» відкрила великий сортувальний центр поблизу Харкова.