У Полтаві суд відпустив “під особисте зобов’язання” закоренілого злочинця

У четвер, 22 вересня, Октябрським районним судом Полтави винесено ухвалу про обрання підозрюваному у скоєнні хуліганства в салоні краси запобіжного заходу – особистого зобов’язання.

Нагадаємо, йдеться про випадок, коли полтавець побив у перукарні двох жінок.

Вказана ухвала винесена судом всупереч позиції Полтавської окружної прокуратури, яка наполягала на обранні особі запобіжного заходу у виді тримання під вартою без права внесення застави; 

Суд не зважив, що особа підозрюється у скоєнні злочину у період дії запобіжного заходу, обраному йому в іншому кримінальному провадженні за ст. 296 КК України, судовий розгляд якого триває в Ленінському районному суді Полтави.

Підозрюваний – неодноразово судимий за різні злочини, серед яких незаконне заволодіння транспортним засобом, шахрайство, розбій тощо.

Не погоджуючись із рішенням Октябрського районного суду Полтави,   прокуратура оскаржуватиме його до Полтавського апеляційного суду та надалі займатиме принципову позицію під час процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінального провадження.

Фігуранту інкриміновано грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом,  пов’язаному з опором громадянам, які припиняли хуліганство (ч. 3 ст. 296 КК України). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.