В одну з полтавських квартир власники роками зносять сміття

Роками в одну з полтавських квартир зносять купи сміття, через це двері заблоковані. У під’їзді поширюється сморід, днями сталося загоряння.

Ось такий вигляд має одна з квартир у центрі Полтави. Вхід – повністю завалений сміттям. Окрім цього у під’їзді смердить. У квартирі живуть мати та син.

“У нього відключені газ, вода, світло. Нічого немає у квартирі окрім сміття, який він збирає вночі”, – сказала місцева жителька Лідія Щербина.

Це помешкання знаходиться на першому поверсі. За словами сусідів, її власник до квартири заходить через ось це вікно.

17 серпня тут сталося загоряння. Рятувальників викликали самі ж сусіди.

“Кажу: дихати неможливо, вікна позакривали. Віталік, що в тебе відбувається у квартирі? Там же ж пожежа”, – розповіла місцева жителька Надія Кущ.

Рятувальники ж до квартири потрапити не змогли.

“Ніхто не відчиняв рятувальникам. Тому прийняли рішення залізти через вікно. Дістали драбину, почали залазити, відкрили їм вікно, а власники квартири сказали, що нічого не потребують, що вони все загасили”, – розповів речник надзвичайників області Віталій Шкаревський.

Мешканці неодноразово зверталися в ЖЕО №2 аби прибрати все це сміття.

“Ми нічого не можемо зробити. Це приватна власність, і ми на неї впливу не маємо. Ми обслуговуємо місця лише загального користування: підвали, сходи та інше. Квартири для нас – табу”, – розповів заступник начальника ЖЕО №2 Михайло Лукін.

Інколи люди зносять речі у великій кількості без реальної мети. Це називається синдром “Плюшкіна”.

“Вони, як правило, знаходять пояснення для чого це роблять, що вони планують. Не сьогодні, то завтра це все винесуть та відвезуть. Але це нічим не закінчується, воно накопичується”, – розповів лікар-психіатр, психотерапевт Віталій Закладний.

“Такі дії підпадають під порушення норм і правил благоустрою, за що передбачена відповідальність кодексом про адміністративні правопорушення. Складання протоколу до інспекції по благоустрою буде початком етапу. Потім потрібно, звичайно, звертатись до суду, щоб змусити їх привести приміщення до ладу”, – розповів юрист Тарас Захаров.

В цій квартирі живуть уже близько 20 років. Під час приїзду знімальної групи мешканці були вдома. Однак на запитання журналістів не відповідали.