У полтавському повітрі стало більше шкідливих компонентів
У порівнянні зі середньорічними концентраціями, забруднення атмосферного повітря міста збільшилося, але порівняно із червнем у повітрі стало менше пилу.
Полтавська ОДА оприлюднила інформацію про екологічний стан області за липень 2019 року.
Для дослідження рівня забрудненості повітря у липні Полтавським обласним центром з гідрометеорології було відібрано 1693 проби. Після співставлення отриманих результатів з червневими, у центрі зробили висновок, що в атмосферному повітрі зменшилася кількість пилу та оксиду вуглецю.
Попри це, коли порівнювати середньорічні концентрації, то кількість забруднюючих речовин у полтавському повітрі збільшилася. Зокрема йдеться про збільшення вмісту оксиду вуглецю та формальдегід.
Згідно з інформацією в огляді департаменту екології та природних ресурсів, середньомісячні концентрації забруднюючих речовин не перевищували ГДК (гранично допустима концентрація), крім пилу, і становили:
- пил – 1,3 ГДК;
- формальдегід – 2,3 ГДК;
- діоксид азоту – 1,0 ГДК;
- оксид вуглецю – 0,7 ГДК;
- оксид азоту – 0,3 ГДК;
- фтористий водень – 0,4 ГДК;
- аміак – 0,25 ГДК;
- хлористий водень – 0,10 ГДК;
- діоксид сірки – 0,04 ГДК.
Згідно з документами, що були видані Управлінням атмосферного повітря Мінекоресурсів України, разова допустима концентрація нетоксичного пилу не має перевищувати 0,5мг/м3. Відтак, ГДК у Полтаві, станом на липень, не перевищували гранично допустиму концентрацію.