Власник будинку Бахмутського в Полтаві зобов’язався охороняти пам’ятку

Полтавський підприємець Віктор Бажан добровільно уклав охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – особняк підрядника Бахмутського.

Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура. 

У вересні прокуратура до власника цієї пам’ятки архітектури пред’явила позовну заяву про зобов’язання укласти охоронний договір на будівлю. Під час розгляду позову власник добровільно погодився на її укладення.

Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть зашкодити їй.

Також це надасть змогу утримувати її в належному стані, щоб зменшити можливі зміни та забезпечити збереження автентичності, просторової композиції.

Статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення особняк Бахмутського отримав у січні 1992 року. У липні 2021 року розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації будинок внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини. Він отримав статус щойно виявленого об’єкта історії та архітектури, як житловий будинок у мавританському стилі.

Історичну будівлю Наума Бахмутського, що розташована на вул. Пилипа Орлика, 15, викупив полтавський підприємець Віктор Бажан, раніше він був власником лише його частини. За його словами, після ремонту будівлі він планує облаштувати в ній музей старовинних музичних інструментів та безкоштовні музичні класи для дітей.