Суд відмовився брати під варту затриманого на хабарі начальника Полтавської митниці – зятя депутата “Слуги народу”

Печерський районний суд м.Києва виніс рішення про запобіжний захід щодо начальника Полтавської митниці Миколи Калиніченка, якого 7 вересня затримали під час отримання хабара в розмірі $ 4 тисячі.

Прокуратура просила суд про арешт чиновника на 60 діб з альтернативою застави в 1.5 млн. Однак суд вирішив, що для тестя нардепа від “Слуги народу” буде достатньо нічного домашнього арешту.

Нагадаємо, начальник Полтавської митниці на початку травня 2019 року висунув суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності вимогу про передачу йому коштів за безперешкодне проведення митних формальностей із розрахунку 400 доларів США за один розмитнений автомобіль із вантажем в зоні діяльності очолюваної ним митниці.

7 вересня здирник в Києві одержав «винагороду» за 10 оформлених контейнерів – 4000 доларів США, що задокументовано в рамках контролю за вчиненням злочину. 

ДБР повідомляє, що топ-посадовці Полтавської митниці систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від підприємців:

До злочинної групи, можливо, входили начальник Полтавської митниці ДФС України, його перший заступник, начальник митного поста «Полтава», начальник управління адміністрування митних платежів та інспектори митниці.

За попередньою інформацією, посадовці митниці організували схему систематичного вимагання неправомірної вигоди від підприємців.

Микола Калініченко є тестем народного депутата від “Слуги народу” Володимира Козака та сватом Кернеса.

За даними видання Слідство.Інфо, Калініченко був люстрований, однак у 2016 році поновився на роботі через суд.

Затриманому і його сім’ї належать: будинок, дві квартири і два офіси в Києві, а також будинок на Івано-Франківщині. Крім цього, Калініченко носить люксові годинник Breguet за 200 тис.