Справу Мамая розгляне Київський райсуд

Апеляційний суд передав справу щодо Олександра Мамая до іншого суду. Там мають обрати запобіжний захід меру Полтави й розглянути клопотання про його відсторонення від посади.

Про це повідомляє кореспондентка з зали судового засідання 18 січня.

17 січня голова Октябрського райсуду Полтави втретє надіслав Полтавському апеляційному суду подання про зміну підслідності у справі мера Полтави. 

Олександра Мамая підозрюють в особливо тяжкому злочині проти національної безпеки України. З моменту оголошення підозри він перебуває без запобіжного заходу.

Причиною цього є неможливість обрати слідчого суддю в Октябрському районному суді Полтави, адже 6 із 7 суддів заявили про самовідвід. Прокуратура та слідчий на засіданні 18 січня клопотали про зміну підслідності та передачу матеріалів справи до іншого суду. Натомість Олександр Мамай та його адвокат виступили проти цього, бо вважають, що можливості Октябрського райсуду не вичерпані, бо туди відрядили ще трьох суддів.

Суддя Лариса Хіль ухвалила рішення про передачу справи до Київського районного суду Полтави.

ЗМІСТ писав, що 29 грудня Олександрові Мамаю вручили підозру у розголошенні даних про переміщення ЗСУ. Він вважає себе не винним і розповів про свою позицію 3 та 5 січня на пресконференціях.

Зі свого боку прокуратура просить взяти мера Полтави під варту й відсторонити від посади на 2 місяці. Нині ж міський голова не має запобіжного заходу, бо за його справою не закріплений слідчий суддя.

Також стало відомо про скарги та заяви Олександра Мамая до Державного бюро розслідувань та Генерального прокурора через виступ очільника Полтавської обласної прокуратури Антона Столітнього. 3 січня він заявив, що прокурор погодив клопотання слідчого Управління СБУ Полтавщини про обрання підозрюваному Олександрові Мамаю запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як єдиного законного варіанту.