На Полтавщині спостерігається високий ризик виникнення пожеж на відкритих територіях

Тривалий час на Полтавщині утримується суха та спекотна погода з надзвичайним рівнем пожежної небезпеки. За прогнозами синоптиків, опади не передбачаються і цього тижня.

Це збільшує ймовірність виникнення пожеж в природних екосистемах. У цей період будь-яка необережність у поводженні з вогнем легко призводить до пожеж, які можуть поширитися  на площу в кілька десятків га. Про це свідчить і статистика.

Лише за тиждень (з 2 по 8 вересня) в області зафіксовано 45 пожеж на відкритих територіях, причиною яких стало спалювання сухої трави. Внаслідок цих пожеж вогнем знищено 112,5 га сухої рослинності та очерету.  

Також виникло 3 торф’яні пожежі у Глобинському, Оржицькому та Чорнухинському районах, де вигоріло 8,4 га верхових покладів торфу, та 2 пожежі на сільськогосподарських полях у Полтавському та Решетилівському районах, у результаті яких вогнем знищено понад 21 га кукурудзи на корені.

Загалом з початку року на Полтавщині виникло 47 пожеж природного характеру, а саме: 19 торф’яних пожеж (площа загоряння – 48,16 га),  14 лісових пожеж (вигоріло майже 5 га лісової підстилки), 14 пожеж на сільськогосподарських полях (згоріло 25 га пшениці на корені, понад 21 га кукурудзи на корені, 28 га пожнивних рештків, 130 т соломи та 36 т тюкованого сіна), а також 788 пожеж на відкритих територіях, в яких згоріло понад 1670 га сухої рослинності.

В більшості випадків подібні пожежі трапляються саме з вини людей. Це і неконтрольоване випалювання сухої трави й очерету на луках, полях, і необережне поводження громадян з вогнем під час роботи на присадибних ділянках та під час відпочинку на природі.

Тож управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає мешканців області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо протягом 5-го класу пожежної небезпеки!

Протягом цього періоду забороняється:

  • відвідувати хвойні ліси;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїжджати автомобілем до лісу;
  • залишати у лісі просочене бензином або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.