У Полтаві поширюється неприємний запах у повітрі

Кілька днів полтавці скаржилися на сморід у повітрі, однак до Держпродспоживслужби скарг не надходило. У той час, у повітрі міста перевищені кілька показників, та від них запаху немає.

Стійкий неприємний запах у повітрі, до того ж, у різних районах міста – саме про це говорять полтавці останні кілька днів.

“У суботу це було. Ривками було. Як вітру не було. Хоча і як вітер був. Таке як з м’ясокомбінату свинячим послідом тхнуло”, – розповів полтавець Ігор.

“Запах каналізації, мені так здалося. Це на Ватутіна було, в районі автовокзалу. Сильний був, у мене навіть балкон був зачинений”, – розказала полтавка Варвара Омельченко.

“Або з м’ясокомбінату, або щось здохло. Не знаю, що за гидота була. Я на городі була, дихати нічим. На городі біля “Епіцентру“, – сказала полтавка Ніна Перун.

Пишуть про це користувачі та в соцмережах. 

У Держпродспоживслужбі про проблему не знають.

“До головного управління Держпродспоживслужби звернень щодо запахів, які виникають на території міста Полтава не надходили та не реєстрували. У нас на розгляді є одне звернення, яке не пов’язане з цим”, – сказав Андрій Кобеляцький, начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду Держпродспоживслужби області.

У Державній екологічній інспекції в області коментар щодо проблеми не надали.

А у цій лабораторії вимірюють рівень викидів від підприємств та машин у повітря. Заміряють повітря за десятьма різними показниками. Кілька з них за останній місяць перевищують норму.

“За останній час перевищення було по формальдегіду, по пилу, по оксиду азоту, по діоксиду азоту та оксиду вуглецю. По формальдегіду в нас перевищення в три рази за серпень, по пилу в півтора раза”, – повідомила начальниця полтавської лабораторії по забрудненню повітря у Полтаві Тетяна Базилевич.

Як кажуть працівниці лабораторії, коли знизиться температура та підуть дощі небезпечні показники знизяться. Проте ці викиди запаху не мають.