Страшна хвороба їсть рибу на Полтавщині (фото)

Рибалки з Кременчука,  Глобиного, Лубен та Мирогорода все частіше повідомляють про випадки хвороби, яка буквально їсть рибу у водоймах.

Так ,сайт КременчукТудей розповів, що рибалки Глобинщини забили на сполох, адже ледь не кожна друга  спіймана ними рибина – вся в ранах.

Досвідчені рибалки кажуть, якщо не вжити заходів зараз і дозволити хворій рибі далі плавати, то за рік-два вона заразить собою й іншу рибу, і тоді здорової риби вже не буде взагалі.

Любителі рибної ловлі певні, що наша риба хворіє на краснуху. Це інфекційна тяжка хвороба коропових риб, яка характеризується запаленням шкіряного покриву, крововиливами, виразками, асцитом, інфекційною черевною водянкою, гідратацією м’язової тканини та всіх внутрішніх органів.

Перед тим сайт “Телеграф”  опублікував фотографію щуки, яку виловили в Пслі. Фото зробив рибалка Артем Колесник. За його словами, так виглядає кожна третя щука. Самі рибалки в своєму колі називають цю хворобу «щуча чума».

Як повідомив іхтіолог Олег Нестеренко, це точно не чума. За його словами, пухлина у риби – це фібросаркома. У водоймах України вона зустрічається тільки у щук. До того ж, зазвичай хворіє не кожна третя риба, а 20% зі зграї.

За словами фахівця, хоч пухлина і доброякісна, таку рибу не варто відпускати, її краще знищити.

Як розповіли рибалки кореспондентові “Новинаря Полтавщини”, риба з виразками трапляється також у Сулі зокрема, у Лубенському районі, а також поблизу Мирогорода в Хоролі.

Новинар Полтавщини

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook!