ДБР розпочало кримінальне провадження стосовно побиття у Диканьці офіцера ЗСУ

Як стверджує потерпілий, його під власним помешканням жорстоко побили військовий комісар та його підручні сержанти

Слідчі Теруправління ДБР Полтави з’ясовують обставини інциденту, що трапився у Диканьці, під час якого було травмовано старшого лейтенанта з роти охорони військкомату.

За фактом побиття військовослужбовця, слідчими теруправління ДБР Полтави розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 5 ст. 426 та. 4 ст. 405 КК України — перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень та погроза або насильство щодо начальника.

— Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Слідчі дії тривають. Буде проведено незалежне та незаангажоване розслідування, за результатами якого Теруправління обов’язково проінформує громадськість, — повідомив речник Теруправління Олександр Білка.

Нагадаємо, зі слів потерпілого Ігоря Яковенка, в ніч з 25 на 26 березня 2023 року близько 12 години ночі районний військовий комісар Каланій та два сержанти жорстоко побили його біля власного помешкання. На його думку, побиття було покаранням за його слова, що військовий комісар бере хабарі.

Як повідомило «Суспільне», 1 квітня близько півсотні мешканців Диканьки під стінами районного військкомату вимагали звільнення винуватих у побитті.