Скільки переселенців проживає на Полтавщині
Наразі у Полтавській області офіційно зареєстровано близько 188 тисяч вимушено переміщених осіб, які евакуйовувалися з Харківщини, Донеччини, Луганщини та Сумщини.
Про це повідомив під час брифінгу 2 червня заступник Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
“З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Полтавщині було зареєстровано близько 240 тисяч ВПО. Наразі — це близько 188 тисяч осіб. 65% ВПО проживає у міській місцевості, 35% – у сільській”, – розповів Олексій Бруслик.
Він зазначив, що найбільше вимушених переселенців мешкає у Полтаві (50 876 осіб) та Кременчуці (більше 30 тисяч). Якщо за районами: Полтавський, Миргородський, Лубенський та Кременчуцький.
“Серед ВПО — 31% чоловіки, 46% – жінки і діти до 18 років — 23%. Люди працездатного віку — 53%, люди з інвалідністю — близько 5% та пенсіонери — 19%”, – додав Олексій Бруслик.
Заступник Полтавської ОВА наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення рф надають державну допомогу для підтримки ВПО. На сьогодні виплачують дві тисячі гривень на місяць, дітям та людям з інвалідністю — по три тисячі гривень. Торік близько 179 тисяч ВПО отримали допомогу на загальну суму 4 млрд грн. Цьогоріч близько 139 тисяч сімей вже отримали допомогу на 2 млрд гривень.
“Крім того, ми продовжуємо співпрацю з міжнародними партнерами, щоб продовжувати підтримку ВПО. Разом з тим на Полтавщині розробили та затвердили Комплексну програму, у рамках якої і здійснюється підтримка ВПО. Також внесли зміни до Програми по соціальному захисту населення. Так, у межах Комплексної програми здійснено виплати до Міжнародного дня захисту дітей. Одноразову матеріальну допомогу отримали 443 сім’ї на загальну суму 1 мільйон 770 тисяч гривень. Крім того ВПО, які мають онкозахворювання або потрапили у складні життєві обставини, також можуть звертатися за допомогою”, – пояснив Олексій Бруслик.
Також додав, що в області розробляють місцеві програми підтримки ВПО.
“Насамперед такі програми мають бути у тих громадах, де проживає найбільша кількість переселенців. Громади також мають підтримувати ВПО, один із дієвих механізмів — розробка програми”, – розповів Олексій Бруслик.