Полтава увійшла у топ комфортних міст України

Полтава потрапила у рейтинг найбільш комфортних міст України за версією журналу «Фокус».

Полтава – на четвертій позиції в рейтингу. Про це пише «Фокус»

Рейтинг складається із двух частин. Перша – оцінка комфорту міст за 17 параметрами, отриманими із відкритих даних. Друга частина – суб’єктивна оцінка переваг і недоліків його жителями.

У рейтингу брали участь столиця і обласні центри, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також Севастополя і столиці Автономної Республіки Крим – Сімферополя. Кожен з 22 міст міг максимально набрати 100 балів. 

35 балів місто могло отримати за економічне становище. Враховувалися п’ять критеріїв: рівень середньої зарплати – максимум 10 балів; інвестиційна привабливість – до 10 балів; вартість умовної споживчого кошика, вартість однокімнатної квартири і вартість оренди однушки – в кожному разі максимум до 5 балів.

25 балів місто могло отримати за легкість пошуку роботи і можливості для освіти. Враховувалися такі критерії, як рівень зайнятості серед населення працездатного віку (10 балів), співвідношення резюме до вакансій (5 балів), число шкіл, які увійшли до інших рейттингів. 

10 балів місто могло отримати за показники фінансової активності: співвідношення кількості активних платіжних карт до чисельності жителів (5 балів) і частку безконтактних платежів до загальної кількості платежів “пластиком” (5 балів).

10 балів – за екологію: максимум по 5 балів за чистоту повітря і кількість небезпечних відходів в регіоні.

5 балів місто могло отримати за демографічні показники.

5 балів за розвиток інфраструктури: пасажиропотік аеропортів.

10 балів місту могли принести показники криміногенної обстановки: кількість злочинів проти життя і здоров’я (5 балів) і окремо – кількість хуліганств та злочинів проти майна (5 балів).