На Полтавщині в магазинах може бути небезпечний для здоров’я соус

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області розглянуло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 25 вересня 2023 року № 2023.6455-fup 12 стосовно виявлення Bacillus cereus в соусах з Нідерландів (виробник: Lekkerkerker Food, Netherlands) до України (отримувач: «ЯН ДЖЕНЕРАЛ ПРОДАКТС УКРАЇНА», проспект Повітрофлотський 66, м. Київ, 03151).

Держпродспоживслужба в Полтавській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу та у термін не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність до Держпродспоживслужби Полтавщини. Це передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

До відома: Bacillus cereus – умовно патогенний мікроорганізм, який продукує токсини і може викликати поодинокі харчові отруєння, шлункові захворювання, септицемію, ендокардит та вражає центральну нервову систему.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, фахівці просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: вул. Воскресенський узвіз,7, м. Полтава, 36020, тел. (0532) 60-66-47, e-mail: [email protected], тел. Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини:  (0532) 56-99-63.